Son Haberler
Anasayfa / Ana Sayfa / Kalıcı Saç Düzleştirme Yolları
Kalıcı Saç Düzleştirme Yolları
Kalıcı Saç Düzleştirme Yolları

Kalıcı Saç Düzleştirme Yolları

Kalıcı Saç Düzleştirme Yolları

Kalıcı Saç Düzleştirme Yolları

Kalıcı Saç Düzleştirme Yolları

Dümdüz saçlara sahip olmak isteyenlere tavsiyeler…
Kimyasal saç düzleştiricileri farklı güç ve formüllerle uygulanabiliyor. Fırça ve fön makinesi yardımıyla düzleşen saçlardan tutun yıkayıp çıktığınızda bile düz olan saçlara sahip olabilirsiniz.
Kalıcı Saç Düzleştirme Nasıl Yapılır?
 Kıvırcık saçlı kadınların en büyük derdi sürekli saçlarınıza fön çektirerek düz saçlara sahip olmak adına hem meşakkatli hamda saçları yıpratıcı uygulamalara maruz kalmaktır. Özelikle çalışan kadınların, kıvırcık saçları her gün işe giderken fön çekerek düzleştirme çabaları tam bir eziyete dönüşür. Bunun yanında yaz mevsiminde düz fön çektirdiğiniz kıvırcık saçlarınızla, denize veya havuza girip çıktığınızda bütün fönünüz bozulup saçlarınızın tekrar kıvırcık model alması kaçınılmaz.
Kalıcı saç düzleştirme yaptırdığınız zaman ortalama 8 ay boyunca dümdüz fönlü saçlarınız oluyor. Üstelik kalıcı saç düzleştirmenin salarınızı 8 ay boyunca daha parlak, daha canlı gösterebilme gibi bir avantajı da var.
Kalıcı saç düzleştirme nasıl yapılır?
Kalıcı saç düzleştirme uygulaması ilk önce saçlarınıza saç analizi yapılarak, saçınızın son durumunun tespit edilmesiyle başlanıyor.
Ardından saçlarınıza saç koruyucu sprey sıkılıyor ve saçlarınız taranmaya başlanıyor.
Saçlarınızın yıpranmış kısımları tespit edilerek buralara saç bakımı uygulanıyor
Saçlarınızın pul tabakasını açan saç bakım ürünü saçınıza sürülüyor ve bir süre bekletiliyor.
Ardından saçlarınız yıkanıyor ve ısıdan korumak amacıyla başka bir saç spreyi sıkılıyor.
Saçınız kâğıt kadar incelikte bölümlere ayrılıyor ve düzleştirici saç maşası ile düzleştirilmeye başlanıyor. Saçınızın uzunluğuna, çokluğuna bağlı olarak bu saç düzleştirme işlemi 1-2 saat arası sürebiliyor.
Saçlarınızın tamamı düzleştirildikten sonra, düz saçınızı sabitleyecek bir sabitleyici süt sürülüyor ve bekletiliyor.
Ardından saçlarınız durulanıyor ve tekrar saç bakım ürünü sürülüyor
Ardından hemen hiçbir saç fırçası kullanmada, saçınıza fön tutuluyor ve kuaförden çıkıyorsunuz.
Kalıcı saç düzleştirme uygulamasını yaptırdıktan sonra 3 gün boyunca asla saçınızı yıkamıyorsunuz, asla toka takmıyorsunuz, toplamıyorsunuz. Kalıcı saç düzleştirmenin başarılı sonuç vermesi için ilk 3 gün bu kurallara uymanız çok önemli. 3 gün sonra ortalama 8 ay sürecek bir düz saç sefanız sizi bekliyor.
       New York’ta bulunan Antonio Prieto Salonu eğitim direktörü Jasellyne Brown’a göre saç düzleştirmek için şu opsiyonlara sahibiz:
-Sodalı ve sodasız düzleştiriciler
-Yapı düzenleyiciler, kıvrımları ve fön makinesiyle geçirilen zamanı azaltıyor ancak saçta hafif dalgalar bırakıyor
-Japon düzleştirmesi, saç tekrar uzayana kadar kalıcı düzleştirme
-Brezilya Keratini tedavileri, saçlardaki nemi defedip saçı düzleştiriyor ve parlatıyor
Düzleştirme işlemi uzun ve değişik kimyasalların kombine edilmesini gerektiren bir süreç olduğundan, işlemin eğitimli bir uzman tarafından gerçekleştirilmesi önemlidir. Koruyucu petrol bazlı krem saç derisi ve saç köklerine uygulanmalı, özellikle hassas ciltlere sahip olanlarda. Vazelinden daha hafif olan bu baz kremi vücut sıcaklığınızla eriyerek cildiniz ve kimyasal arasında koruyucu bir bariyer oluşturuyor.
Unutmayın ki saçlarınızı düzleştirmek hiç çaba gerektirmeyecek hale gelse bile, düzleştirilmiş saçlara bakmak o kadar da kolay bir iş değil. Kimyasallarla düzleştirilmiş bir saç haftalık bakımlarla nemlendirilmeye ve güçlendirilmeye muhtaçtır. Ayrıca şekil vermek için aşırı ısı vermemek gerekir, bu uygulamalar saçlarınızı çok zayıf hale getirebilir.
Yaklaşık altı ay içerisinde uzayan saçlar köklerden kendini göstermeye başladığında işi kendi elinize almaya çalışmayın. Bunun yerine ufak bir rötuş için kuaförünüzü ziyaret edin.
Geçtiğimiz yıllarda, Brezilya Keratini Tedavisi neredeyse bir sosyal zorunluluktu. Kadınlar sonuçlardan çok memnun olsalar da kaynaklarımız bize bu muhteşem düzleştiricinin bahsedildiği kadar sağlıklı bir şey olmadığını söylüyor. Keratin ve formaldehit içeren formülün uygulanması kabarıklık ve dalgalanmaları giderirken sürekli nemlendirme gerektiriyor.

Hakkında nrgl

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>